Balmar Alternator 250 AMP 12V 3.15" Dual Foot Saddle Dual Vee Pulley [XT-DF-250-DV]
— You save
- SKU:
- UPC:
- MPN:
- XT-DF-250-DV
- Condition:
- Brand New
- Availability:
- In Stock
- Shipping:
Description
Alternator 250 AMP 12V 3.15" Dual Foot Saddle Dual Vee Pulley
Alternator, XT Series, 250A, 12V, Saddle Mount (Dual Foot), 3.15in, Dual Deep Vee Pulley, Case Ground
Hitachi-Style Mounting; Typical for Yanmar, Westerbeke, Lehman & Perkins-Sabre Engines
- Amperage: 250A